2018 Rekondice Piešťany

  Tradičně každý rok pořádáme velký rekondiční pobyt, zaměřený na osobní asistenci a program pro handicapované lidi. Letos jsme k výročí 20 let trvání spolku Apropo uspořádali pobyt v lázních na Slovensku. Díky výborným lázním a  wellness jsme tento pobyt zaměřili právě na relaxaci těla. Hotel Máj nám poskytnul výborné zázemí k ubytování bezmála 30 vozíčkářů a dalších handicapovaných osob. Celkem se pobytu účastnilo 68 lidí. Spol3_2

Program letošní rekondice byl pestrý, ale musel se trochu upravovat podle počasí. V Piešťanech panovalo tropické klima. To ovšem neodradilo od výletů a cestování po okolí. Jelikož tuto destinaci moc lidí neznalo, hojně se cestovalo. Díky horku jsme aktivity, které byly určené do klubovny, přesouvali na pozdní večerní hodiny ven pod širé nebe.20180801_212224

(Zdeňka Milevová, Martin Milev, Eva Kozinová, Martin Pietraszek, Tereza Bělešová, Marcela Bělešová), to jsou jména lidí, kterým bychom chtěli zvlášť poděkovat za společenské programy, které si pro ostatní účastníky připravili. Celodenně sedm dní v týdnu byl k dispozici krytý bazén a také možnost jiných rehabilitačních procedur. Skvělou atmosféru samozřejmě tvořili i všichni účastníci pobytu, kteří byli úžasní. FOTO ZDE:

2018 Křesťanský pobyt

 Letošní křesťanský pobyt se konal koncem května v rekreačním středisku Sola Gratia v Bystřici pod Hostýnem. Celkem se sjelo šestnáct účastníků.

Naše pozvání opět přijal Milan Swider z Krnova, kterému tímto děkujeme a doufáme, že se k nám příští rok opět připojí. Milan nám jako vždy zprostředkoval kvalitní biblický výklad. Studium Bible nás provázelo každý den. Večery jsme věnovali diskuzím o dopoledním tématu a zpívání při kytaře. Hned první den nám udělala velkou radost návštěva našeho skalního příznivce pana Františka Macháčka s manželkou Boženou. Velmi rádi jsme je viděli a strávili s nimi příjemný čas. Manželé Macháčkovi nepřijeli s prázdnou, přivezli nám krásné vlastnoručně pletené košíky, které jsme věnovali účastníkům připravovaného turnaje v deskových hrách.1

Dalším tentokrát nečekaným, ale o to milejším, překvapením pro nás bylo večerní promítání Václava a Petra Polanských, ve kterém se poutavým způsobem podělili o svoje  zážitky z nejrůznějších poutních míst celé Evropy. Na pobytu jsme samozřejmě nezanedbávali ani rehabilitaci, procházky, vzájemné sdílení a dokonce došlo i na turnaj ve stolních hrách Dixit a Scrabble.

Rozhodně nesmíme zapomenout na naše dva osvědčené osobní asistenty Jitku Borkovou a Vlada Matušku. Byli nám velkou oporou a pomocí. Tímto jim děkujeme a nejen jim, ale také všem účastníkům, kteří se podíleli na vytvoření pohodové a přátelské atmosféry. Poděkování určitě patří i Jarce Janíčkové, která věnovala krásnou vyšívanou dečku jako cenu do turnaje v deskových hrách a Rudovi Janíčkovi a Pepovi Osmančíkovi za jejich fotodokumentaci pobytu.

Velký dík patří i Kamile Růžičkové, která se po delší odmlce opět ujala organizace pobytu a odvedla kus vynikající práce. V neposlední řadě bychom také rádi poděkovali vedoucí střediska Sola Gratia paní Olivíkové za její vstřícnost, trpělivost a profesionální přístup, které přispěly k našemu rozhodnutí příští rok se opět vrátit.

Jana Pípalová