2017 Rekondice Soběšice

Tak jsme se vrátili opět do Soběšic na Šumavě, abychom tam společně prožili rekondiční pobyt. V termínu 22.7.2017-29.7.2017 se do Soběšic sjelo téměř 70 účastníků rekondičního pobytu. Hotel Pod Hořicí je jeden z mála v ČR, kde pohodlně ubytujeme početnou skupinu vozíčkářů. Rekondice má vždy svůj pevný základ v podobě osobní asistence a rehabilitace. Co se mění, je program, který je vždy předem připraven.P7280344_2

Zajištění osobní asistence pro lidi, kteří potřebují pomoc druhé osoby je pro nás prioritní.  Práce našich osobních asistentů si nesmírně vážíme. Jsme rádi, že jsme obklopeni lidmi, kteří zanechají v lidech pocit, že jim nepomáhal někdo, kdo to má v popisu práce, ale někdo, kdo je rád, že mohl týden strávit společně a ještě při tom pomáhat. Každý, kdo pomoc potřebuje se naučí, jak si o pomoc požádat a jak si řídit péči o svou osobu.

Program letošní rekondice byl určitě pestrý. Například workshopy pod vedením lektorky Zdeny Milevové byly hojně využívány. Soutěže, hry, sport, ale také kostýmový večer s tombolou si lidé velmi užívali. Rád bych zmínil, že za námi přijeli lidé z pražírny kávy YEMENITES v Klatovech a velice výpravně a poučně nás zasvětili do světa kávy. Od pěstování až po přípravu kávy. Tu nám samozřejmě také připravovali a my jsme měli možnost vychutnávat výbornou kávu. Uspořádali jsme výlet do jaderné elektrárny Temelín. Jsem ovšem přesvědčen, že to nejlepší v programu nás potkalo v podobě spisovatelky Petry Braunové, která je známou českou autorkou spousty knih pro děti, ale také napínavých knih pro dospělé. Paní Braunová s námi byla dva dny a oboustranně jsme si to velice užívali. Byli jsme zasvěceni do zákulisí psaní knih, ale také jejich vydávání a distribuce. Paní Braunová je velice příjemná a já jsem opravdu moc rád za osobní setkání. Paní Braunové děkujeme, že si našla čas a ochotně za námi přijela.    

Celodenně sedm dní v týdnu byl k dispozici krytý bazén a také možnost jiných rehabilitačních procedur a hlavně rehabilitace v podání zlatých rukou Jiřky Srovnalové .

Program a atmosféru samozřejmě tvoří i všichni účastníci pobytu, kteří byli úžasní. Velice si uvědomuji, jak je každý účastník pobytu přínosem pro někoho druhého a naopak. Každý má své životní zkušenosti, které může předávat a obohacovat ostatní. Proto děkuji všem neb i já jsem nabyl nové zkušenosti a pozitivní energii, kterou určitě přetavím do uspořádání dalšího pobytu.

Radim Běleš

Velké díky Pavlovi Žáčkovi, který náš pobyt zdokumentoval na fotografiích. Kochejte se.

Setkání členů a přátek APROPO z. s.

7.11.2017 jsme uspořádali společenské setkání členů a přátel APROPO z. s. Setkání podpořila svou účastí spisovatelka Petra Braunová 

 Dsc_2263_3

Petra Braunová je autorka spousty knih pro děti i dospělé. Jana Kačera nám aspoň přiblížila svým vyprávěním a hlavně knihou, kterou napsala o Nině Divíškové, což je žena pana Kačera. Nebylo v sále jediného člověka, kterého by svou osobností a vyprávěním paní Braunová nezaujala a nepotěšila. Moc děkujeme paní Braunové, že si i přes svůj náročný program našla čas a přijela do Havířova mezi nás. Velice jsme uvítali, když se paní Braunová loučila a odjížděla do Prahy, že nám přislíbila zase někdy podpořit naše akce.

Na paní Braunovou navázal pan Jiří Prokeš z firmy Medicco, který nám předvedl vozíky mechanické i elektrické. Účast pana Prokeše byla všemi vítána a mnozí z nás si nechali na místě opravit drobné poruchy na svých vozících.

 Fotografie ze setkání zde: