Ještěrka 2015

S blížícím se koncem roku jsme se rozhodli, ještě před vánocemi, nabídnout Apropákům možnost trochu se zregenerovat. Rehabilitaci v Ještěrce mnozí už znali z minulých let. K dispozici jsme měli malý bazén s teplou vodou, 3 hydromasážní vany, parafín a 2 maséry.

 Pc110295_4

Malenovice 2015

  Rekondiční pobyt Malenovice.

Po třech úspěšných pobytech strávených na Šumavě jsme se přesunuli na Moravu do Beskyd. Pod Lysou horou, dominantou Beskyd, jsme v obci  Malenovice, v hotelu Rajská Bouda našli výborné zázemí pro uspořádání rekondičního pobytu. Tento hotel v posledních letech prošel úpravami a pan Rajský majitel hotelu, upravil téměř všechny pokoje na bezbariérové a pořídil k hotelu výtah. Za tento počin mu moc děkujeme, protože jsme zde mohli bez problému ubytovat letos celou naší početnou skupinu. 60 lidí včetně 19 vozíčkářů zde mohli strávit téměř týden pohodového pobytu.P8060980

Pobyt pro mnohé na neznámém místě, vybízel k výletům do okolí. Výletní místa jako Pustevny, Rožnov pod Radhoštěm, Čeladná, přehrada Olešná, ale také Lysá hora nejvyšší vrchol Beskyd, se staly terčem našich výletů. Celý týden se nesl ve znamení tropických dnů a nocí. Proto zdolávat hory, kde byl předpoklad ochlazení, se nabízel.

Do pobytu jsme ovšem zařadili i náš program. Za zmínku určitě stojí exkurze do Marlenky, dnes již světového výrobce medovníkového dortu, workshop Zdenky Milevové z možností výroby drobných dárků, beseda se spisovatelkou a jiné.

Největší bod programu byl na pořadu v pátek, kdy jsme uspořádali společenský večer u cimbálu. Tato akce byla otevřena i pro veřejnost a lidi, kteří se přímo pobytu nezúčastnili. Mohu říci, že sál pro 100 lidí byl naplněn. Večer začal vystoupením dětského folklorního souboru Ostravička a následně nás bavila cimbálová muzika z téhož souboru. V pozdějších hodinách byla na programu tombola, na kterou se všichni moc těšili, protože díky dárcům a sponzorům byla opravdu bohatá. Seznam těchto dárců a firem je k nahlédnutí zde. Takový malý návod, kde můžete nakupovat. Tam totiž není lidem život lidí s handicapem cizí. Po tombole byla na programu volná zábava při hudbě, kde někteří jedinci vydrželi až do třech hodin ranních se veselit.

11850649_1161282447232244_3458699658268307176_oZcela nečekaný a neplánovaný bod programu se odehrál poslední den pobytu. Jirka Trunda alias  Skipy dorazil do Malenovic se svou motorovou terénní čtyřkolkou a ochotně vozil po horách účastníky pobytu až do večerních hodin. Zájem byl veliký. Skipy opouštěl Rajskou Boudu už skoro za tmy. Za tento kousek mu patří naše díky.

Díky a závěr musí zaznít a patřit naším asistentům a rehabilitačním pracantům. Jako vždy profesionální výkon, přitom kamarádský, vřelý, přátelský přístup ke všem jako samozřejmost. Za toto opravdu moc děkuji.   RB.

FOTOGALERIE ZDE:

 

Češkovice 2015

 

Křesťanský pobyt Češkovice 2015

Letošní křesťanský pobyt se konal na přelomu dubna a května opět v rekreačním středisku Vyhlídka v Češkovicích u Blanska a sjelo se na něj přes dvacet  účastníků. V čase vyhrazeném pro biblické vyučování, kterého se opět ujal Milan Swider z Krnova, jsme se věnovali studiu knihy Zjevení. Jedno dopoledne nám zpříjemnila paní farářka z evangelické farnosti ve Vanovicích Lenka Freitingerová, která přijala naše pozvání.Lida_frantiska_jarka_ruda_a

Volné chvíle byly zaplněny procházkami po okolí, rehabilitací, zpíváním při kytaře a nesmíme také zapomenout na turnaj v boccie, do něhož naši účastníci Jarka Janíčková a František Macháček věnovali svoje vlastnoručně vyrobené ceny a Jitka Borková celou krabici zákusků z vyhlášené blanenské cukrárny. Velmi milým překvapením pro nás bylo pozvání Pepy Osmančíka a Věrky Furišové na ochutnávku několika druhů olomouckých tvarůžků, kterou pro nás všechny přichystali. Dalším vítaným příspěvkem do programu pobytu se stal literární večer našich múzou políbených členů Jany Martinkové, Johanky Pascale Veličkové a Vlada Matušky, kteří se s námi podělili o svoji uměleckou tvorbu.

Závěrem bychom rádi poděkovali Milanovi Swiderovi za jeho zajímavý a neotřelý pohled na Boží Slovo a také asistentům Jitce Borkové a Vladovi Matuškovi za jejich pomoc, bez níž bychom se neobešli.

FOTOGALERIE ZDE: