Rekondiční pobyt Soběšice 2013

V sobotu 10.8.2013 se do malé obce Soběšice na Šumavě sjelo 76 účastníků rekondičního pobytu. Tento pobyt jsme v hotelu Pod Hořicí uspořádali již podruhé a proto víme, že tento objekt je pro naše potřeby takřka ideální místo. Ubytovat tak početnou skupinu vozíčkářů je opravdu problém, který vymizí, pokud znáte takové místo jako jsou Soběšice. Prioritou každého našeho pobytu je zajištění osobní asistence pro lidi, kteří potřebují pomoc druhé osoby. Proto s námi bylo i 13 osobních asistentů, kteří pomáhali se vším potřebným. Práce osobních asistentů je velice důležitá a proto si nesmírně vážíme lidí, kteří s námi opakovaně jezdí a tuto práci pro nás vykonávají. Osobní asistenti, kteří zanechají v lidech pocit, že jim nepomáhal někdo, kdo to má v popisu práce, ale někdo, kdo je rád, že mohl týden strávit společně a ještě při tom pomáhat, jsou pro nás ti praví, na kterých stojí úspěch celého pobytu. Img_1229_2 Neodmyslitelnou a důležitou součástí pobytu je vždy rehabilitace. Je velkou výhodou, že nemusíme hledat nové rehabilitační pracovníky a jsme moc vděčni, že opakovaně s námi jezdí osvědčené fyzioterapeutky. To je pro nás zárukou, že od prvních chvil pobytu začínají s rehabilitací a osobním přístupem ke každému účastníku. Jejich odbornost a dlouhodobá znalost našich zdravotních problémů přispívá ke znatelně větší účinnosti rehabilitace. Zároveň jsme využívali možnosti hotelové rehabilitace. Hotel disponuje přístupnými masážemi, vířivkami a bazénem (nově se zvedákem) a tak jsme je hodně využívali. Asistentům, rehabilitačním pracovníkům i všem dalším lidem, kteří svou pomocí přispěli k bezproblémovému pobytu moc děkujeme. Výborná strava připravená z produktů místní biofarmy nám chutnala a ti, co ji znali z loňska, se na ni doslova těšili.  Pobyt jsme zaměřili i  na výlety a poznávání šumavských krás. K dispozici jsme měli auto upravené pro přepravu vozíčkářů a bylo plně využito každý den. Uprostřed pobytu jsme zorganizovali hromadný výlet do Plzně, kde jsme měli předem domluvenou prohlídku výroby piva Plzeňský Prazdroj. Týdenní program jsme zpestřili sportem, soutěžemi, prohlídkou biofarmy s odborným výkladem, rukodělným tvořením, hudbou a tancem tak, aby si každý účastník pobytu přišel na své. Pobyt si můžete přiblížit na přiložených fotografiích. Děkujeme všem účastníkům pobytu za vytvoření hezké atmosféry celého týdne a tím jste nám dodali energii do příprav dalších pobytů. Těšíme se se všemi zase na viděnou.

Fotografie z pobytu zde:

 

Rekondiční pobyt Rakvice 2013

Po loňské odmlce jsme se vrátili na čtyři květnové dny do Rakvic ve vinařské oblasti Pálava. Na programu byla ochutnávka vína s odborným výkladem. Degustovali jsme hlavně místní vzorky z Lednicko- valtického vinařství. Součástí pobytu byly i výlety, na které se vyjíždělo individuálně. Rakvice jsou výborně položeny a tak o výběr míst nebyla nouze. Nejčastějšími cíli výletníků byly nedaleký Lednicko-valtický areál a město Mikulov. Na své si i přes nevlídné počasí, které panovalo, přišli milovníci rybolovu. Hned vedle penzionu, kde jsme bydleli, je rybník, v místním nářečí Šutrák, a ryby tam opravdu braly. Nedílnou součástí našich pobytů jsou masáže a individuální cvičení. Tato rehabilitace byla stěžejním programem po všechny dny. Pobyt jsme zakončili společnou návštěvou výstavy Rehaprotex konanou v Brně. Jedinou kaňkou rekondice bylo již zmíněné nevlídně chladné a deštivé počasí, které se zlepšilo až v den našeho odjezdu.

 Fotografie z pobytu zde:

Křesťanský pobyt Hodonín 2013

Již tradičně startujeme rekondiční pobyty křesťanským pobytem. Letos uspořádalo APROPO křesťanský pobyt v Hodoníně u Kunštátu. Konal se 17.-21. dubna 2013 a zúčastnilo se ho přes 20 účastníků. Osobní asistence byla zajištěna pro všechny účastníky, kteří ji potřebovali. Na křesťanský pobyt i tentokráte zavítal Milan Swider z Krnova. Společně jsme se s ním zamýšleli nad Biblí. Jsme rádi, že naše pozvání opět přijal. Svým zajímavým a inspirativním  povídáním náš pobyt obohatili dva hosté. David Kubíček, kazatel Církve bratrské Brno a trvalý jáhen František Bačovský. Na pobytu nechyběl ani tradiční turnaj v boccie s netradičními vítězi Janou Liznovou, Janou Kawulokovou a Pepou Osmančíkem. Pro večerní program bylo připraveno i promítání filmu se sociálním podtextem Nedotknutelní. Doufáme, že příští rok se opět sejdeme v obvyklé sestavě a snad uvidíme i nové tváře.

Fotografie z pobytu zde: